Né úplně tradiční inspirace z Olympijských her

Aktualizováno: 24. 9. 2021
Tokijská olympiáda byla nabytá nejen emocemi a politikou, ale hlavně skvělými sportovními výkony. Česká reprezentace z ní přivezla rekordních 11 medailí, z toho 4 (!!!) zlaté. Jako součást naší agendy Sport Solutions, již žhavíme spolupráci s Českým olympijským výborem a těšíme se, až budeme v úzkém kontaktu s našimi sportovci. Od sportovců se máme hodně co učit, co se týká vytrvalosti, ambicí, disciplíny a time-manažmentu. Pro začátek jsme si pro vás vybrali několik ponaučení, která nám přinesla nejaktuálnější sportovní událost – Olympijské hry, Tokio 2021.


1. Věk je jen číslo
Momiji Nishiya letos vyhrála zlatou medaili v ženském skateboardu. Na nejmladším podiu v dějinách olympijských her stála s 13ti letou Brazilčankou Rayssa Leal a 16ti letou Japonkou Funa Nakayama. I přes svůj nízký věk si dokázaly vybojovat účast a excelovat pod pěti olympijskými kruhy.


Historicky nejmladším atletem na Olympijských hrách byl již v roce 1896 10ti letý řecký gymnasta, který pomohl svému družstvu k bronzové medaili.


Nejen ve sportech vyznačených mladými sportovci předvedli letos náctiletí svoje dovednosti.

Nejmladší sportovkyní v Tokiu byla čerstvě 12ti letá stolní tenistka Hend Zaza ze Syrie.


Díky těmto mladým hvězdičkám vidíme, že i když jsou často při ucházení se o pracovní pozice požadované zkušenosti, klíčové je vaše zanícení a úsilí pracovat a zlepšovat se.


2. Nikdy není pozdě začít

Někdo o olympijských kruzích sní již od peřinky, jiný od prvního stupně, někdo od střední školy. Německé boxerce Nadine Apetzové se povedlo vybudovat si obdivuhodný vztah k boxování až ve 21 letech. Následujících 14 let se pečlivě připravovala a úspěšně se kvalifikovala na letošní hry v Tokiu. Současně s tím zvládá časově náročné doktorandské studium v oboru Neurověd.


„Život olympionika a součastně doktoranda není vůbec lehký“ říká Apetzová v rozhovoru pro Tokio 2020. „Mé dny jsou často velmi dlouhé. Ráno brzy vstávám, abych před hodinami strávenými nad pokusy v laboratoři stihla odtrénovat. Musím si umět efektivně rozvrhnout čas – to je pro mě nejdůležitější.“


Pokud zvažujete změnu kariéry i v pokročilejším věku, neváhejte! Nikdy není pozdě začít a jít si za svým snem.


3. Nepodceňujte svou konkurenci

Jestli jste před olympiádou slyšeli o Ahmedovi Hafnaou